O mém cestování

MÁ IKONKA

POČÍTADLO
Weblight.cz

online:

Statistika

DOPRAVA

TRAJEKTY

Mou oblíbenou lodní společností jsou Blue Star Ferries, a to zejména ze dvou důvodů. Jednak mají na svých stránkách kompletní jízdní řády na celý rok už v lednu, jednak jejich trajekty mají otevřené paluby (kde sice pěkně profukuje, ale mé duši milovníka plaveb po moři to i tak maximálně vyhovuje). Jsou sice pomalé, ale vcelku levné.

Druhou lodní společností, jejichž služeb jsem využila, jsou Hellenic Seaways a jejich lodě FlyingCat. Jsou sice podstatně rychlejší a taky dražší, nazývám je však mořským vlakem. Celou cestu sedíte v úrovni mořské hladiny za skleněným okénkem na pevně daném (zakoupeném) sedadle a čučíte buď každou chvíli postříkaným okýnkem na vodní hladinu, nebo (pokud máte sedadlo vepředu) na řvoucí řeckou TV, kde se neustále střídají reklamy se zprávami nebo nejrůznějšími diskusemi. Netuším, co je lepší - asi čučet na mořskou hladinu, i když to jen tehdy, máte-li sedadlo u okénka. Projít se můžete jen mezi sedačkami, nejprve ovšem musíte zvednout svého souseda, sedačky jsou totiž po 3 či 4 vedle sebe. Nové jízdní řády najdete na jejich stránkách povětšině až někdy v březnu.

Jinou lodní společnost jsem zatím na svých cestách nevyužila.

Jízdenky na trajekty není třeba kupovat předem (necestujete-li ovšem s autem v plné sezóně). On-line booking je ovšem výhodné využít ke zjištění ceny jízdenky, zejména cestujete-li mezi jednotlivými ostrovy.

 
Stránky jsou optimalizovány pro rozlišení 1280x1024 a byly laděny na prohlížečích Internet Explorer 7.0 a Mozilla Firefox 3.0