O mém cestování

MÁ IKONKA

POČÍTADLO
Weblight.cz

online:

Statistika

DOPRAVA

LETENKY

Jak už jsem psala na úvodní stránce, velice se mi osvědčila společnost click4sky.com (součást ČSA), prodávající letenky na pravidelné letecké linky ČSA. V současné době (únor 2009) stojí zpáteční letenka Praha - Athény - Prana 2.780,- Kč včetně všech ostatních poplatků. Letenku (výhradně tam a zpět) lze zakoupit a zaplatit pouze na internetu (nutná karta umožňující platby na internetu). Letenku nelze přebukovat na jiné datum, převést na jinou osobu ani stornovat. Výhodou je nízká cena, pevné datum i čas odletu tam i zpět a v neposlední řadě i to, že ČSA létá na hlavní letiště cílových destinací.

Když jsem v červnu 2008 psala úvodní články mého cestovatelského webíku, zmínila jsem mou nedůvěru k nízkonákladovým leteckým společnostem. Tato má nedůvěra se ukázala být opodstatněná. Dcera zakoupila již v únoru 2008 dvě zpáteční letenky Praha - Paříž - Praha na začátek října 2008 od jisté nejmenované nízkonákladové letecké společnosti, pravda obě letenky byly jen o málo dražší než má zpáteční letenka do Athén. Původně měla strávit v Paříži celý týden. Do začátku léta se zdálo být vše v naprostém pořádku. Pak však společnost minimálně dvakrát týdně měnila časy odletu tam i zpět. Ještě 14 dní před odletem dcera netušila, kdy, na jak dlouho či zda vůbec odletí. Majitel hotelu v Paříži, který si vybrali, byl naštěstí vstřícný a několikrát jim změnil rezervaci. Nakonec sice odletěli, ale v Paříži strávili jen čtyři a půl dne.

Mohu tedy vřele doporučit click4sky.com. Žel nezaručím, jak dlouho budou ještě fungovat. Naše milá vláda se totiž rozhodla ČSA za každou cenu prodat a já jen tiše doufám, že nový majitel tento výhodný prodej letenek nezruší. Jsem však už "velká holka" a moc šancí si nedávám.

 
Stránky jsou optimalizovány pro rozlišení 1280x1024 a byly laděny na prohlížečích Internet Explorer 7.0 a Mozilla Firefox 3.0