O mém cestování

MÁ IKONKA

POČÍTADLO
Weblight.cz

online:

Statistika

CESTOVATELSKÝ DENÍK

ČTVRTEK 8.5.2008 - DEN NULTÝ

LET PRAHA - ATHÉNY

v Čechách, během letu i v nočních Athénách jasnoNastal den D. Jako obvykle balím zavazadlo až na poslední chvíli. Z připravených hromádek (na které jsem průběžně ukládala vše důležité, co mě postupně napadalo) skládám vše do obřího kufru na kolečkách (k tomuto účelu zapůjčeného) a pokouším se postavit jej na domácí osobní váhu. S hrůzou zjišťuji, že váha ukazuje cca 25 kg, povolený limit u ČSA je 23 kg. Rozhoduji se nechat doma misku, prkénko a dresinky na přípravu salátů, ponechávám pouze rychlovarnou konvici, ruční presovač (taktéž zapůjčený), hrneček a půlkilovku kávy, bez toho existovat nemohu. Všechny průvodce a mapy stejně jako obě knihy o focení přendávám do batohu zvaného řečí leteckých společností příruční zavazadlo. Teď už víc prázdný než plný kufr znovu zkouším postavit na váhu, ukazuje něco kolem 22 kg. Snad to bude v pořádku. Zasednu ještě k internetu (jak já to bez něj tak dlouho přežiju ...) a cosi mě vede k tomu nalistovat přepravní podmínky ČSA. A ejhle - v "odbaveném" zavazadle nesmí být léky ani datové nosiče. Takže znovu rozbalit kufr a zmíněné přidat do batohu. Teď už jen všecky ty předodjezdové úkony - zalít kytky, z ledničky vyhodit vše, co by nemuselo přežít, vynést odpadky, umýt zbytek nádobí ... prostě spousta těch úkonů, na které se mozek zcela zahlcený cestovní horečkou odmítá soustředit, k tomu ještě umýt schody, aby nás spolubydlící nepomluvili (stejně to udělají) - a můžeme se vydat vstříc vysněnému dobrodružství.

V 18:00 odjíždím autobusem na letiště. Na informacích se dozvídám potřebné (odbavení jsem uskutečnila v klidu doma přes internet), všecky přepážky nacházím bez problémů. Při odbavení zavazadla první potěšující zpráva - můj obří poloprázdný kufr váží jen 19 kg. Pasové odbavení v klidu, při odbavení příručního zavazadla mě však čeká nemilé překvapení (asi aby klady a zápory byly pěkně v rovnováze) - půllitrovka minerálky v originálním neotevřeném balení mi byla z "bezpečnostních" důvodů odebrána. Mám si koupit novou v duty free shopu, jenže tam mají jen Evian za 100,- Kč. To raději nebudu pít nic.

Ve 22:00 se letadlo vznáší a já odlétám na mou vysněnou dovolenou. Sedím sice u okénka, ale moc platné mi to není, dole jen tma střídaná ostrůvky světel.

 
Stránky jsou optimalizovány pro rozlišení 1280x1024 a byly laděny na prohlížečích Internet Explorer 7.0 a Mozilla Firefox 3.0