O mém cestování

MÁ IKONKA

POČÍTADLO
Weblight.cz

online:

Statistika

CENY

CENY V RESTAURACÍCH

Jelikož jakožto ženská jídla až tak moc nepotřebuji, tím spíše v letních vedrech, dost často jsem si dala pouze řecký salát. Velikánská miska s pořádným kusem řeckého sýra feta a k tomu řecký bílý chléb byl všude bez výjimky za 5 €. Jen jedinkrát jsem se nechala zlákat cenou 3,50 € (na ostrově Naxos) a byla jsem zklamaná. Zelenina nakrájená na mělkém talíři, sýr bylo třeba málem hledat a pečivo žádné.

Jelikož však přeci jen bylo třeba doplnit kromě vitamínů i nějaké ty kalorie, musela jsem si občas dát i maso. Maso sice běžně nejím, jím jen občas ryby a drůbež (kdysi jsem se někde dočetla, že jsem vlastně pescavegetarián), v Řecku však gyrosu či souvlaki neodolám, i když si vybírám, pokud je to možné, maso kuřecí. Ráda ochutnám i jiné, méně známé řecké speciality.

Předkrm (nebo asi spíše couvert) skládající se z pečiva a másla (mnohde i nějaké pomazánky), hlavní chod a k pití 1,5 l vody nebo 0,5 l piva (řecké pivo Mythos mi moc chutnalo) nebo 3 dl džbáneček vína, to podle toho jakou jsem měla zrovna žízeň, mě stál takřka všude 11 €. Pochopitelně bylo možné koupit i jídlo podstatně dražší. A stejně jako v případě řeckého salátu, když jsem se nechala zlákat nižší cenou, bylo to bez předkrmu, jídla málo nebo mi nechutnalo. Našly se však dvě výjimky potvrzující pravidlo. Večeře v Parikii na ostrově Paros - zapečené těstoviny se sušenými rajčaty a fetou, řecký chléb s pomazánkou z fazolí a 3 dl džbáneček bílého vína za 9,20 €. A večeře pod kastrem ve staré Choře Naxos - jehněčí s brambory a zeleninou zapečené v keramickém hrnci (ve kterém se jídlo i servírovalo), řecký chléb s máslem a 1,5 l vody za 9,30 €. Paros i Naxos však patří k těm levnějším kykladským ostrovům.

 
Stránky jsou optimalizovány pro rozlišení 1280x1024 a byly laděny na prohlížečích Internet Explorer 7.0 a Mozilla Firefox 3.0